Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jest kierownikiem Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki. W latach 1991-1999 był dyrektorem Instytutu Automatyki Przemysłowej na Politechnice Szczecińskiej, a w latach 2002-2008 prodziekanem i następnie w latach 2008-2016 dziekanem Wydziału Elektrycznego, początkowo Politechniki Szczecińskiej, a od roku 2009 Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Prof. Stefan Domek urodził się 02.10.1952r. w Szczecinie. Stopień naukowy doktora uzyskał z wyróżnieniem w 1987 r., a doktora habilitowanego w 2007 r., na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, zaś tytuł profesora w 2014 r. Był członkiem kilkunastu komitetów naukowych konferencji międzynarodowych i krajowych. Pełni funkcję redaktora tematycznego Mechatroniki czasopisma Measurement Automation Monitoring (do 2014 r. Pomiary Automatyka Kontrola – PAK) oraz jest członkiem Rady naukowej International Journal of Applied Mathematics and Computer Science, indeksowanego w bazie JCR.
Prof. Stefan Domek kilka miesięcy temu został ponownie wybrany do Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk. Jest także członkiem trzech komitetów naukowych w International Federation of Automatic Control, zastępcą przewodniczącego Komisji Automatyki i Informatyki PAN – Oddział Poznań, członkiem Komisji Nauk Elektrycznych PAN – Oddział Poznań, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pomiarów, Automatyki i Robotyki (POLSPAR), Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej (PTETiS) oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP).
Jest autorem lub współautorem ponad 130 publikacji, w tym 2 monografii, ponad 20 artykułów w czasopismach międzynarodowych, dwóch patentów i kilkudziesięciu referatów w materiałach konferencji międzynarodowych. Jest współedytorem kilkunastu tomów materiałów konferencji międzynarodowych, m.in. wydanych w wydawnictwie Springer. Był promotorem 2 zakończonych przewodów doktorskich, a obecnie jest promotorem dwóch wszczętych przewodów doktorskich i opiekuje się 3 słuchaczami studiów doktoranckich. Wykonał wiele recenzji, w tym m.in. 10 rozpraw doktorskich, 6 recenzji w przewodach habilitacyjnych oraz 2 recenzji monografii habilitacyjnych, jednego wniosku profesorskiego, kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz wielu wniosków o granty MNiSW, NCN, NCBiR.
Kierował 2 projektami rozwojowymi, był głównym wykonawcą w 6 projektach Unii Europejskiej oraz w 12 projektach krajowych (KBN, MNiSW i NCBiR). Kilkanaście jego opracowań zostało wdrożonych, a trzy uzyskały Złote Medale na Międzynarodowych Targach Poznańskich „Innowacje Technologie Maszyny – Nauka dla Gospodarki”.
Za swe osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany m.in. jako absolwent z wyróżnieniem Politechniki Szczecińskiej zostałlaureatem ogólnopolskiego konkursu MNiSW Młoda Myśl dla Kraju. Uzyskał trzy Nagrody Ministra Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe oraz kilkanaście Nagród Rektora za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem im. Prof. Stanisława Fryzego nadanym przez ZG SEP i medalem „Za zasługi dla Politechniki Szczecińskiej”.